12. kolo (Sobota 7. 11. 2020 14:00) - Odloženo z důvodu bezpečnosti

14. kolo (Sobota 14. 11. 2020 13:30) - Odloženo z důvodu bezpečnosti

KOMENTÁŘ:

Odehrané zápasy (podzimní část 2020):

8. kolo (Neděle 11. 10. 2020 15:30)

Vysoká n/L. B - DOHALICE A 2:6 (1:4)

STŘELCI: 11. Hašek Aleš, 49. Hašek Aleš 14. Vorel Marek, 25. Kulhánek Kamil, 35. Kulhánek Kamil, 42. Rusyn Yevhen, 85. Kulhánek Kamil, 89. Vorel Marek

KOMENTÁŘ: Z největší pravděpodobností poslední zápas letošního roku čekal tým Dohalic na hřišti rezervy Vysoké, která byla sice před zápasem mírným outsiderem, ale hosty ze začátku rozhodně více než zaskočila. Již v 11. minutě se prosadil nádhernou střelou z otočky Aleš Hašek. To však jakoby probralo hostující hráče, jelikož o 3 minuty později dokázal vybojovat důležitý míč Yevhen Rusyn, který našel ve vápně volného Marka Vorla, který se po několikazápasovém půstu konečně prosadil, a nutno dodat, že to byla velice důležitá branka pro další průběh utkání. Domácí hráči začali mnohem více faulovat, což hosté trestali. K velmi krátké době po sobě se totiž k míči ze standardní situace dostal Pavel Zapadlo, který dokázal připravit míč v prvním případě na nohu, a v druhém případě na hlavu Kamila Kulhánka, který zvýšil na 1:2 respektive na 1:3. Další důležitou branku těsně před poločasem vstřelil aktivní Yevhen Rusyn, který se prosadil střelou ze střední vzdálenosti přesně k levé tyči. První poločas tedy nabídl spoustu gólů a ještě dalších neproměněných šancí, ale Dohalice šli do kabin za rozhodně přijatelného výsledku 1:4. Druhý poločas začal obdobně jako ten první, hosté byli ještě hlavami v kabině, a tak se vytvářely šance pro domácí, konkrétně pro Aleše Haška, který si našel míč ve vápně, a ten přece jen vykřesal jiskřičku naděje pro domácí - 2:4. Vysoká B pokračovala ve velmi aktivní hře a Dohalice hrozily především z brejků, ale brankáři na obou stranách své týmy drželi. Krátce před koncem zápasu se však dostal do samostatného úniku Kamil Kulhánek, který zkompletoval krásným lobem hattrick. Po tomto momentu bylo na hřišti rozhodnuto, těsně před hvizdem ještě přidal další branku hostující Marek Vorel, který se prosadil po pěkné individuální akci. Hosté z Dohalic si tedy připsali velice důležité body na hřišti Vysoké, a to po přesvědčivém vítězství 2:6.

7. kolo (Sobota 3. 10. 2020 16:00)

DOHALICE A - Malšova Lhota A 0:0 (0:0)

STŘELCI: XXX

KOMENTÁŘ: Na hřiště Dohalic tentokrát dorazil velmi ambiciózní celek Malšovy Lhoty, kterému minulý ročník překazil postupové ambice snad pouze jen koronavirus, protože v tabulce měli po 14 odehraných kolech velký náskok 12 bodů. I letos se týmu z Hradce Králové daří, když svádí na dálku boj o postup spolu se Stěžerami a Lhotou pod Libčany. Dnes to měl být celek Dohalic, který jim znepříjemní cestu za 3 body. Od úvodních minut se hrál velmi pohledný fotbal z obou stran, kdy lehce navrch měl tým Dohalic, který se dostával do mnohem zajímavějších šancí, ale branku ne a ne vstřelit. To se mohlo zvrátit po půl hodině hry, kdy dostal tým Dohalic šanci prosadit se z nařízeného pokutového kopu, ovšem Michal Dvořák z penaltového puntíku cíl minul. O pár minut později se k míči na přední tyči dostal Marek Vorel, ten ovšem pouze potvrdil roli spalovače šancí a trefil brankovou konstrukci. Jelikož ani hosté neudeřili ze standardní situace, když Petr Čapek nastřelil břevno, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas se hrál mnohem opatrněji, nebyli jsme svědky tolika šancí, ale hra za prvním poločasem jistě nepokulhávala, když jsme viděli mnoho slibně rozehraných akcí na obou stranách. Kaňkou na celém zápasu byl moment z poslední minuty, kdy se hostující Jan Koblížek ohnal loktem po domácím obránci, za což viděl po právu červenou kartu. Zápas skočil tedy smírně 0:0, ale snesl by rozhodně přísná měřítka kvalitní kopané.

6. kolo (Sobota 26. 9. 2020 16:30)

Lovčice - DOHALICE A 0:4 (0:2)

STŘELCI: 2. Rusyn Yevhen, 21. Kulhánek Kamil, 70. Zapadlo Pavel, 90. Petřík Jan

KOMENTÁŘ: Důležitý souboj čekal tým Dohalic ve vzdálených Lovčicích, kde se Dohalicím dlouhodobě nedaří, a tak tuto statistiku chtěli právě dnes vyvrátit. To se jim hned od úvodních minut velice dařilo, protože již ve druhé minutě si na rohový kop zahrávaný Pavlem Zapadlem vyskočil nejvýše na přední tyči Yevhen Rusyn, který otevřel skóre zápasu. Hosté naprosto dominovali, ale další šance bohužel nebyly proměněny, až do doby, kdy se hosté dostali opět ke standardní situaci. Centr od Pavla Zapadla spadl přímo na hlavu Kamila Kulhánka, který ukázal, že se v těchto situacích jen těžko mýlí. I proto, že další šance Marka Vorla zůstaly pouze u šancí, tak se šlo do kabiny za stavu 0:2 pro hosty a nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácí měli proti herně lepšímu celku zvednout. Tato slova potvrzovala dění na hřišti i ve druhém poločasu, kdy se domácí k ničemu nedostávali, a bylo jen otázkou, kolik gólů dnes obdrží. V 70. minutě málem zapadl nepovedený centr Jana Petříka až v bráně, gólman však ještě stačil míč vyrazit, ovšem pouze k dorážejícímu Pavlu Zapadlovi, který zvýšil na 0:3. V posledních minutách se utkání dohrávalo především na polovině domácích, kde si míč vzal neúnavný Jan Petřík, na jehož opět nepovedený centr již brankář hostí nenašel odpověď. Rozhodně zasloužená, byť šťastná branka hostujícího krajního obránce. Dohalice tak zvládli velice důležitý zápas, a to poměrem 4:0, a nutno dodat, že naprosto zaslouženým způsobem.

5. kolo (Sobota 19. 9. 2020 16:30)

DOHALICE A - Chlumec C 1:2 (1:1)

STŘELCI: 45. Kulhánek Kamil 13. Chaloupka René, 59. Janda Pavel (pen.)

KOMENTÁŘ: Za poslední 3 kola získalo mužstvo Dohalic pouze jediný bod, a to právě z domácího prostředí, odkud bylo i dnes velké očekávání s céčkem Chlumce. Bohužel se domácím start do zápasu příliš nepovedl, když již po 13 minutách hry inkasovali. Stalo se tak z rohového kopu, kdy René Chaloupka skvěle zakroutil míč přímo do klece. Tento rádoby signál mohl hostům vyjít i o pár minut později, ale míč nakonec skončil po několika tečích na tyči. To bylo obrovské štěstí pro tým Dohalic, které tento moment nabudil, a byli to oni, kteří se dostávali do šancí. Na konci poločasu se vydal do samostatného průniku Pavel Zapadlo, který byl stažen hostujícím obráncem. Nařízený volný přímý kop rozehrál sám postižený, míč si zhruba na penaltě našel střelec Kamil Kulhánek, který se prosadil hlavičkou. Velmi důležitá vyrovnávací branka do poločasové přestávky. Ve druhém poločasu bylo zřejmé, že jakákoliv branka bude pro průběh zápasu velice stěžejní. Ke vší smůle to byli bohužel hosté, kdy jeden z chlumeckých hráčů dokázal projít domácí obranou jako nůž po másle, a nakonec to vše vyústilo v závěrečný faul Marka Krátkého ve vápně. Nařízený pokutový kop i s velkou dávkou štěstí proměnil Pavel Janda. Od té doby se se sice dohaličtí playeři snažili něco vymyslet dopředu, ale bohužel jejich akce často končili na pozorné hostující obraně, a tak se již do konce zápasu nic nestalo. Krize Dohalic se tedy prohlubuje a příští týden v Lovčicích to bude souboj o 6 bodů!

4. kolo (Neděle 13. 9. 2020 17:00)

Stěžery A - DOHALICE A 3:1 (2:1)

STŘELCI: 23. Samšeňák Jan, 31. Samšeňák Jan, 77. Tuček Jáchym 37. Zapadlo Pavel

KOMENTÁŘ: dnes čekal tým Dohalic velmi náročný zápas, jelikož se zajíždělo na hřiště lídra tabulky Stěžer, což je ambiciózní klub s cílem postoupit do vyšší soutěže. Od začátku zápasu tomu hra taky napovídala, když chybu hostující obrany potrestal ve 23. minutě hlavičkou Jan Samšeňák. I o 8 minut později se prosadil ten a samý hráč, když se opět nemýlil z velmi razantní hlavičky, a zvýšil vedení na 2:0. Jiskřičku naděje však před poločasovým hvizdem vykřesal hostující Pavel Zapadlo, který po přihrávce od Zenoviye Skiby napřáhl ke střele za vápnem, a s přispěním chyby hostujícího brankáře dokázal producírovat míč do domácí svatyně. Do poločasové přestávky se tedy odcházelo za stavu 2:1 pro domácí a zápas to měl být napínavý i v druhém poločasu. V tom začali sice domácí fotbalisté aktivně, ale paradoxně to mohli být právě oni, kteří inkasovali vyrovnávací branku, to by však musel Yevhen Rusyn skórovat ze samotnaného úniku. Jeho střela šla bohužel pouze těsně vedle levé tyče. A tak trestali domácí, konkrétně Jáchym Tuček, který si našel v 77. minutě odražený míč ve vápně, a na jeho prudkou střelu nezareagovali ani hostující obránci. Stav byl tedy 3:1 pro Stěžery a zápas se již pouze dohrával. Velmi zajímavý zápas, ve kterém museli domácí fotbalisté poprvé v letošním ročníku zapnout na plné obrátky.

3. kolo (Pátek 4. 9. 2020 18:00)

DOHALICE A - Lhota p. L. A 1:1 (1:1)

STŘELCI: 24. Vorel Marek 19. Čihák Václav (pen.)

KOMENTÁŘ: I tento páteční podvečer čekalo fotbalové fanoušky mistrovské utkání hradeckého okresního přeboru, kde se setkali dvě mužstva z vrchních pater tabulky, a to domácí tým z Dohalic, kteří přivítali na svém trávníku Lhotu pod Libčany. Od začátku zápasu se hrál velice kvalitní fotbal, kterému nechybělo takřka nic. V 19. minutě se hosté dostali do samostatného průniku, který skončil faulem domácí obrany ve vápně, a tak přišla na řadu penalta. S tou si poradil bez větších problémů hostující střelec Václav Čihák, a tak se hosté ujali vedení 0:1. To však nabudilo domácí fotbalisty ještě k lepšímu výkonu a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, o 5 minut později naservíroval míč do vápna František Láša, po jehož centru se z gólu radoval Marek Vorel, který si připsal na své konto již čtvrtou branku v sezóně. Do konce prvního poločasu se skóre již nezměnilo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas začali rozhodně aktivnějším způsobem domácí fotbalisté. V 63. minutě se pokoušel dostat přes hostující obranu Pavel Zapadlo, který byl však faulován Jiřím Srpkem. Rozhodčí bez jakéhokoliv zaváhání vytasil tomuto hráči druhou žlutou kartu, a tak šli hosté do deseti. I přesto se domácí fotbalisté do větších šancí příliš nedostávali a častokrát naráželi na bezchybnou obranu hostů, kterou řídil exligový fotbalista David Homoláč. Jelikož ani hosté z brejkových příležitostí netrestali, utkání skončilo smírně 1:1. Jistě velmi spravedlivá remíza, kdy obě mužstva předvedla opravdu kvalitní výkon.

Okresní pohár 2. kolo (Úterý 1. 9. 2020 18:00)

DOHALICE A - Roudnice B 1:4 (1:1)

STŘELCI: 28. Rusyn Yevhen 9. Dostál Patrik, 56. Pospíšil Vojtěch, 71. Dostál David, 84. Pejchal Jan

KOMENTÁŘ: Již před zápasem bylo všem jasné, že se bude snažit rezerva Roudnice v tento pohárový den odčinit svou ostudnou ligovou porážku právě z Dohalic, kde inkasovali nevídaných 7 gólů. Tato slova potvrzovala hned od začátku zápasu, když začali velmi aktivním a běhavým fotbalem. Odměnou jim za to byl velmi brzký gól Patrika Dostála z 9. minuty. Poté však vystrkovali růžky i domácí fotbalisté, kteří se prosadili zásluhou Yevhena Rusyna, který neomylnou hlavičkou poslal míč do sítě. Těsně před pauzou mohl skóre otočit Dominik Janďourek, to by však musel překonat brankáře Miroslava Hopka, který se blýskl pohotovým zákrokem. Následovala tedy krátká pauza za remízového stavu 1:1. Naprosto obměněný tým Roudnice vlétl jako uragán i do druhého poločasu. V 56. minutě upravil skóre na 1:2 pro hosty Vojtěch Pospíšil a v tu dobu domácí fotbalisté rozhodně nevypadali na to, že se zápasem ještě něco udělají. Naopak to byli hosté, kteří přidali další dvě branky, a ačkoliv se domácí fotbalisté dostali do některých velmi slibných gólových šancí, zůstala na jejich straně svítit i po zápase jednička. Utkání skončilo tedy vítězstvím hostů 1:4 a nutno dodat, že po zásluze. Hosté byli po celý zápas kvalitnějším mužstvem, a tak jsou to právě oni, kteří si zahrají na jaře čtvrtfinále okresního poháru.

2. kolo (Pátek 28. 8. 2020 18:00)

Prasek - DOHALICE A 3:0 (0:0)

STŘELCI: 68. Štayr Martin, 74. Pavel Jiří, 87. Rajman Jiří (pen.)

KOMENTÁŘ: Již od úvodních minut bylo jasné, že to dnes bude velký boj o každý míč, a žádné z mužstev tomu druhému nedaruje nic zadarmo. Velmi tvrdý terén bohužel neumožnil žádnou kombinaci či individuální akce, a tak bylo velmi důležité vyhrávat souboje. První poločas nabídl napínavou bitvu, ve které jsme se gólu nedočkali, ačkoliv oba týmy pár šancí měly. Do druhého poločasu se tedy šlo za bezbrankového stavu a bylo jasné, že první gól bude v tomto duelu klíčovým faktorem. Krátce po přestávce k němu měli blízko hosté, když se ke standardní situaci postavil Pavel Zapadlo, k dorážce se před osamocenou brankou dostal Michal Dvořák, ten byl ovšem stažen domácím hráčem, penalta se však ke vší smůle hostů nepískala, a tak trestali domácí. K nakopnutnému míči se těsně před vápnem dostal Václav Brett, který šikovně hlavičkou posunul míč na Martina Štayra, který razantní střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Toto byl velmi důležitý moment v utkání, jelikož hosté potom vrhli veškerou sílu do útočení, a otevírala se tak okénka v obraně. O pár minut později bohužel na přední tyči potrestal chybu hostující obrany domácí Jiří Pavel, a tak bylo již zdánlivě velmi složité s utkáním ještě něco udělat. Naopak to byli ještě domácí, kteří pár minut před koncem zápasu proměnili penaltu, a tak se mohli radovat z prvních bodů v tomto ročníku soutěže. Naopak hráči z Dohalic poprvé pocítili chuť prohry.

1. kolo (Sobota 22. 8. 2020 17:00)

DOHALICE A - Roudnice B 7:0 (4:0)

STŘELCI: 11. Vorel Marek, 13. Zapadlo Pavel, 32. Kulhánek Kamil, 36. Kulhánek Kamil, 51. Rusyn Yevhen, 86. Vorel Marek, 89. Zapadlo Pavel

KOMENTÁŘ: Po úvodním zvládnutém soutěžním zápasu okresního přeboru s Boharyní čekala tentokráte na mužstvo z Dohalic rezerva Roudnice, která přivezla do Dohalic velmi mladé mužstvo, a tak se dal očekávat hodně běhavý duel se spoustou šancí na obou stranách. Dohalice ovšem na hřišti od úvodních minut naprosto dominovali, již v 11. minutě se prosadil po chybě hostující obrany Marek Vorel, který tak potvrdil roli ostrostřelce. Aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později si našel míč za vápnem Pavel Zapadlo, který dokázal přejít přes obranu hostů, a střelou podél gólmana zvýšil na 2:0. Kdo by čekal, že se domácí spíše stáhnou do obrany, tak se mýlil, protože to byli stále oni, kteří hrozili. Ve 32. minutě se prosadil z rohového kopu i druhý ostrostřelec Kamil Kulhánek. Ten samý hráč o pár minut později přidal i čtvrtý gól, když se prosadil nadvakrát hlavičkou z velmi blízké vzdálenosti od branky. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:0 pro domácí a nutno dodat, že za velmi zaslouženého vedení. O poločasové přestávce byli samozřejmě domácí fotbalisté upozorňováni, že stále ještě není nic rozhodnuto, a jakákoliv kontaktní branka může s utkáním ještě něco udělat, ovšem hosté byli v útočné fázi naprosto bezradní a v 51. minutě se prosadil dalším gólem domácí Yevhen Rusyn. Poté došlo k prostřídání sestav na obou stranách a na hře to bylo znát, když se ani jedno z mužstev příliš nikam nehnalo. Pár minut před koncem se prosadil svou druhou brankou v zápasu Marek Vorel, který překvapil slušně chytajícího Miroslava Hopka střelou na přední tyč. V 89. minutě se ještě prosadil Pavel Zapadlo z nacvičeného signálu domácích. Domácí fotbalisté tedy naprosto smetli mladé mužstvo Roudnice, které si tak na první body bude muset počkat. Domácí fotbalisty čeká za týden první výlet mimo domácí hřiště a tam se jistě ukáže, jak na tom mužstvo doopravdy je.

Okresní pohár 1. kolo (Středa 19. 8. 2020 18:00)

Hořiněves - DOHALICE A 0:5 (0:2)

STŘELCI: 19. Zapadlo Pavel, 42. Lindr Miloš, 53. Vorel Marek, 86. Zapadlo Pavel, 90. Zapadlo Pavel (pen.)

KOMENTÁŘ: Ve středu v podvečer čekal tým Dohalic pohárový zápas, ve kterém na něj čekalo mužstvo Hořiněvse, které hraje o jednu třídu nižší soutěž. Hned od začátku utkání bylo tedy zřejmé, kdo má být na hřišti pánem, když se již pár minut po úvodním hvizdu radoval z gólu hostující útočník Miloš Lindr, ovšem domácí pomezní viděl těsný ofsajd, a tak si favorité z Dohalic museli na úvodní gól pár minut počkat. V 19. minutě kopali hosté rohový kop, ke kterému se dostal na zadní tyči Pavel Zapadlo, který uklidil míč do domácí svatyně. Domácí sice vystrkovali růžky, ale byli to právě oni, kteří inkasovali i podruhé z rohového kopu. Šťastnou teč si připsal po hlavičce Kamila Kulhánka hostující Miloš Lindr. Hosté z Dohalic tak odcházeli do kabin za poločasového vedení 0:2, ovšem předvedená hra nebyla zdaleka podle představ trenérů hostí. Hráči nebyli ani v druhém poločase bezchybní, ale naštěstí to byli pouze oni, kteří stříleli góly. Pár minut po přestávce se prosadil hostující ostrostřelec Marek Vorel. V závěru utkání pak zpečetil vítězství dvěma slepenými góly Pavel Zapadlo, který nejdříve uklidil míč zpoza vápna přesně k levé tyči a hattrick si připsal zásahem z penaltového puntíku. Ačkoliv konečné skóre 0:5 vypadá velmi přesvědčivě, tak to zdaleka nebyl tak jednoduchý zápas, a pokud chtějí fotbalisté z Dohalic pomýšlet na vrchní patra tabulky okresního přeboru, musí rozhodně přidat.

13. kolo (Neděle 16. 8. 2020 17:00)

DOHALICE A - Boharyně 2:0 (1:0)

STŘELCI: 42. Kulhánek Kamil, 74. Vorel Marek

KOMENTÁŘ: Domácí fotbalisté vstoupili do letošního ročníku okresního přeboru velmi aktivně, když od úvodních minut svého soupeře tlačili, a bylo vlastně jen otázkou času, kdy vstřelí první gól. Ve 30. minutě zastavila pumelici Marka Vorla ještě branková konstrukce, ale na svižnou kombinaci domácích ze 42. minuty byli hosté z Boharyně již krátký. K míči se před prázdnou brankou dostal domácí kanonýr Kamil Kulhánek, který již neměl problém uklidit míč do odkryté branky, a potvrdit tak roli ostrostřelce. Velmi důležitý a zasloužený gól, který měl domácí po zbytek prvního poločasu povzbudit, ale paradoxně to byli právě oni, kteří mohli z rychlého brejku hned inkasovat, to by však musel hostující hráč usměrnit skákající míč do poloodkyrté branky. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. I druhý poločas začal v podobném trendu jako ten první, když domácí fotbalisté svého soupeře naprosto přehrávali, působili mnohem hbitějším dojmem a nebýt brankáře hostí, tak mohlo být dávno po zápasu. V 68. minutě se vykartoval po faulu na Pavla Zapadla hostující Lukáš Rejmánek, takže další rána pro hosty, kteří byli i do té doby velmi impotentní. O pár minut později dal pak definitivní razítko za domácím vítězstvím i druhý útočník Marek Vorel, který se prosadil střelou vedle brankáře. Závěr zápasu se odehrával v nepříliš přátelském duchu, kdy hosté neunesli některé sporné situace, a hostující Petr Klimt byl nakonec odvděčen další červenou kartu. Bohužel ani domácí fotbalisté se nevyvarovali podobného prohřešku, když na konci zápasu dostal druhou žlutou kartu Michal Dvořák, který tak musel předčasně do sprch. Utkání se již spíše pouze dohrávalo a žádnému z mužstev se již do nějakého útočení příliš nechtělo. Konečný výsledek tedy 2:0 pro domácí a nutno dodat, že na úvod soutěže naprosto zasloužené vítězství.